Elektronika samochodowa Krzysztof Czech

ChipTuning - co to jest?

ChipTuning to zwiększenie wydajności silnika poprzez zwiększenie ich mocy, momentu obrotowego i modyfikowania różnych elementów dla osiągnięcia lepszych wyników poprzez modyfikację programu sterującego pracą podzespołów silnika.
W starszych silnikach wszystkie procesy były sterowane mechanicznie, ale ponieważ sterowniki mikroprocesorowe zostały wprowadzone do przemysłu samochodowego wszystko się zmieniło. Teraz jednostka silnika jest kontrolowana przez układ komputerowy, który określa jak silnik powinien wykonywać swoją pracę w różnych warunkach. Zasadniczo Chip Tuning jest procesem przechwycenia polecenia mikroprocesora i optymalizując je w celu zwiększenia osiągów silnika.
Każdy silnik jest inny, więc każdy plik oprogramowania jest indywidualnie modyfikowany.
Dokładna analiza danych cyfrowych służących do dalszej modyfikacji oprogramowania powoduje optymalne zwiększenie wydajności silnika.


Czy każdy silnik nadaje się do ChipTuningu?

Dokładna analiza parametrów silnika pozwala na określenie, czy kwalifikuje się on do zwiększenia mocy. W procesie tym może się zdarzyć, że podzespoły nadają się do regeneracji ponieważ stopień ich wyeksploatowania nie pozwoli na wprowadzenie jakichkolwiek zmian w programie. Dla przykładu - jeżeli turbina będzie wyeksploatowana i nie robi ciśnienia jakie powinna, a my każemy jej pracować mocniej to i tak nie uzyskamy mocy zadanej. Inne bardzo ważne elementy, które bezwzględnie należy sprawdzić to wtryski, zawór egr, DPF, pompa paliwa itp.
CHIPTUNING * DPF OFF * EGR OFF * HOT START * Aktualizacja map